Galeria

Iława - Jubileusz 25 lat Parafii Miłości Bożej w Iławie i 25-lecie duszpasterskiej służby pastora Krzysztofa Kopacza - 17 września 2017 r.

W niedzielę 17 września odbyło się uroczyste jubileuszowe nabożeństwo z okazji 25 lecia powstania parafii Miłości Bożej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Ilawie, 20 lecia poświęcenia i oddania do użytku kaplicy oraz 25 lecia pastorskiej służby Pastora Krzysztofa Kopacza, twórcy parafii w Iławie. Jubileuszowe nabożeństwo odbyło się w pięknie odnowionej kaplicy.

Wśród zaproszonych gości byli: Pan burmistrz Iławy Adam Żyliński, który od 25 lat zaprzyjaźniony jest z metodystyczną parafią, w-ce burmistrz Ewa Junkier, starosta powiatu iławskiego pan Marek Polański, Pani Maria Kotewicz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Iławie, pani architekt Agnieszka Urbańska z firmy SZYNAKA MEBLE, pani Bogumiła Bielewska prezes firmy EKO.
Nabożeństwo przygotowane przez gospodarza parafii współprowadzili Zwierzchnik KEM w Polsce, ks. biskup Andrzej Malicki i superintendent okręgu mazurskiego ks. Waldemar Eggert.

Szczególnym momentem nabożeństwa było poświęcenie Słowem Bożym nowego stołu komunijnego, kazalnicy i chrzcielnicy.

Pastor Krzysztof Kopacz szczególnie podziękował małżonce i córkom za ogromne wsparcie i pomoc w ciągu całej pastorskiej służby.

Osoby z naszej parafii i nie tylko, które przez 4 miesiące ciężko pracowały przy remoncie kaplicy otrzymały z rąk swojego pastora statuetkę, na której widnieje krzyż z płomieniem, taki sam jaki znajduje się w centralnym miejscu kaplicy. Do tego każdy otrzymał najcenniejszą z ksiąg , jaką jest Biblia, ze stosownym wpisem. Statuetkami i symbolicznymi prezentami wyróżnieni zostali też nasi zaproszeni goście, którzy przez 25 lat w różny sposób wspierali naszą parafię w Iławie i naszą metodystyczną służbę.

Miłym akcentem w czasie nabożeństwa był muzyczny występ Wiktorii, młodszej córki pastora, która zaśpiewała 2 piękne utwory. Całą oprawę muzyczną grą na pianinie i prezentację multimedialną przygotowała starsza córka pastora Julia. Po nabożeństwie, serdecznych życzeniach gości i wielu pochlebnych słowach pod adresem naszej parafii, miało miejsce odsłonięcie na zewnątrz kaplicy pamiątkowej tablicy ufundowanej przez Urząd Miasta Iławy i pana burmistrza.

Wszyscy uczestnicy tego pięknego jubileuszowego nabożeństwa, po strawie duchowej i wielu miłych, wzruszających przeżyciach i wspomnieniach w liczbie 80 osób udali się na obiad, po którym były przepyszne słodkości w postaci przeróżnych wypieków przygotowanych przez panie z naszej parafii, zonę pastora i sympatyków kościoła. Jedna z pań upiekła duży jubileuszowy tort w kształcie otwartej Biblii.

W czasie wspólnego posiłku był czas na rozmowy, wspomnienia i dzielenie się naszymi przeżyciami. Miło było widzieć jak każdy ze sobą rozmawia, śmieje się i żartuje. Atmosfera tego dnia była wspaniała. Po wspólnym posiłku i wpisach do księgi parafialnej wszyscy udaliśmy się do kinoteatru na koncert zespołu Iława Gospel Singers, który specjalnie wystąpił z okazji jubileuszu naszej parafii. Na koncert przybyli też inni mieszkańcy Iławy i okolic.

Pragnę jeszcze raz z z głębi serca podziękować mojej wspaniałej rodzinie, wszystkim parafianom i sympatykom, przyjaciołom, władzom miasta i powiatu, sponsorom i naszym niezawodnym pracownikom za wszystko co miało miejsce przez 25 lat, w czasie remontu kaplicy i w czasie jubileuszowego nabożeństwa. Dziękuje za piękne kwiaty i wspaniałe prezenty, ale nade wszystko za wiele serdecznych słów i wspólną dziękczynną modlitwę w dniu 17 września 2017 roku. Niech Wszechmogący Bóg błogosławi każdemu z Was , waszym rodzinom i naszej ewangelicko-metodystycznej parafii w Iławie.

Pastor Krzysztof Kopacz
Przeżyjmy to jeszcze raz – fotorelacja.
Zdjęcia: Katarzyna Tomaszewska

Jubilee of the 25 years of Methodist Church in Iława and Pastor Krzysztof Kopacz’s 25 years of pastoral ministry in Ilawa.

The jubilee service on September 17, 2017 gathered many parishioners and invited guests, including the bishop of the Methodist Church in Poland and the mayor of Ilawa

Iława - Prezentacja 2 tomów repliki Biblii Gutenberga - 2 października 2016 r.

W dniu 2 października 2016 r., po nabożeństwie w naszym kościele w Iławie miała miejsce prezentacja 2 tomów repliki Biblii Gutenberga z 1452. Prezentację przedstawił historyk i przewodnik wycieczek pan Dariusz Paczkowski. Prezentacja tej niezwykłej Biblii wzbudziła wielkie zainteresowanie i była dla nas ogromnym przeżyciem.

Iława - Święto dziękczynienia - 25 wrzesień 2016 r.
Iława - remont domu parafialnego 2015 r.

Siemiany - z życia Parafii

Glaznoty - Sprzątanie starego cmentarza przy kościele w Glaznotach - 29 październik 2016 r.
Glaznoty - Poczęstunek po nabożeństwie - 8 październik 2016 r.

Po nabożeństwie dziękczynienia i historycznej lekcji wszyscy uczestnicy spotkali się w pobliskiej świetlicy na ciepły poczęstunek i domowe wypieki, które przywieźliśmy ze sobą. WSZYSTKO BYŁO PIĘKNIE PRZYGOTOWANE I SMACZNE.
Wspaniały żurek przygotowała dla 50 osób Pani sołtys Glaznot.
Pani Grażyna Gasikowska i jej rodzina w podzięce otrzymała od Pastora Krzysztofa Kopacza upominki i od nas wszystkich gromkie brawa.

Był to piękny integracyjny czas, gdzie nawiązaliśmy też nowe znajomości i prowadziliśmy przyjazne rozmowy.
Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony pobyt w Glaznotach.

Glaznoty - Uroczyste nabożeństwo żniwno-dziękczynne - 8 październik 2016 r.

Uroczyste nabożeństwo żniwno-dziękczynne zorganizowane i prowadzone przez Pastora Krzysztofa Kopacza.
Do Glaznot przyjechał autokar z parafianami z Siemian i Iławy, przybyli też nasi Parafianie z pobliskiego Lipowa, Zajączek oraz sympatycy i przyjaciele naszego kościoła.

Glaznoty - Uroczystość zaślubin - 30 wrzesień 2016 r.
Glaznoty - prace przy kościele i na cmentarzu - wrzesień 2016 r.
Glaznoty - Spotkanie z grupą z Iławy z Uniwersytetu III wieku - sierpień 2016 r.
Glaznoty - Dzisiaj w Glaznotach wesoła nowina - 26 grudzień 2015 r.